Wydał wiele książek, napisał też mnóstwo artykułów w prestiżowych pismach europejskich. Dzisiaj należy do grona najbardziej znanych pisarzy oraz myślicieli na starym kontynencie.
W Polsce ukazały się cztery jego książki: "Dunaj" (1986), "Inne morze" (1991), "Mikrokosmosy" (1997) oraz "Na oślep"(2006).
W północno-wschodnich zakątkach naszego kraju Magris gości po raz pierwszy.
Duża renoma
Wyróżnienie (wyłącznie honorowe) przyznawane przez Pogranicze ma już swoją renomę nie tylko w Polsce. Wystarczy zresztą spojrzeć na publikowaną obok listę dotychczasowych laureatów.
Wręczenie tytułu "Człowiek Pogranicza 2009" odbędzie się dzisiaj o godzinie 17 w Białej Synagodze w Sejnach.
Ludzie pogranicza
Tytuł dotychczas otrzymali: Jerzy Ficowski, poeta, Litwin Tomas Venclova - poeta, eseista, Estończyk Arvo Part - kompozytor oraz Bohdan Osadczuk - eseista, dziennikarz o ukraińskich korzeniach mieszkający od lat w Europie Zachodniej.
Tytuł przyznaje Ośrodek Pogranicze. Jest on wręczany tym osobom, które w swojej twórczości i działalności przyczyniają się do dialogu między różnymi kulturami, szukają tego, co łączy, a nie dzieli.
Tom, "Gazeta Współczesna", 19 maja 2009
Wybitny pisarz w małej miejscowości - Tom, "Gazeta Współczesna", 19 maja 2009
3 kwietnia 2012 15:57
Claudio Magris, włoski pisarz, otrzyma dzisiaj w Sejnach prestiżowy tytuł "Człowieka Pogranicza". W mieście przebywa już od wczoraj.
Wczoraj odbyło się pierwsze sejneńskie spotkanie Claudio Magrisa. Tytuł otrzyma dzisiaj.
Na Zachodzie go znają
Claudio Magris jest pisarzem, krytykiem, eseistą. Mieszka we Włoszech. Od lat pracuje na Uniwersytecie w Trieście, gdzie wykłada współczesną literaturę niemiecką. Interesuje go szczególnie ścieranie się w Europie Środkowej wpływów kulturowych austriackich oraz śródziemnomorskich.