Gościem kolejnej odsłony Sejneńskich rozmów będzie prof. Andrzej Strumiłło - malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, pisarz i poeta.
Sejneńskie rozmowy
Gość: Andrzej Strumiłło
Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski
28 stycznia (wtorek), godzina 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny
Andrzej Strumiłło - artysta malarz, rysownik, fotografik, rzeźbiarz, grafik, poeta i podróżnik, aktywny działacz na rzecz rozwoju kultury i ochrony krajobrazu północno-wschodniej Polski. Równie ważną pozycję w twórczości artysty zajmuje wystawiennictwo (architektura i grafika wystawiennicza), scenografia telewizyjna i teatralna, grafika projektowa (projektuje książki, katalogi, plakaty), ilustracja książkowa, eseistyka i publicystyka. Interesuje się aranżacją przestrzeni (kształtowanie krajobrazu). Andrzej Strumiłło jest także inicjatorem, organizatorem i kuratorem wielu wystaw i plenerów.
Biografia artysty na culture.pl
Sejneńskie rozmowy to cykl spotkań zainicjowany w Pograniczu na początku 2019 roku. Zapraszani goście – autorytety zarówno młodego jak i starszych pokoleń – wśród których są wybitni aktorzy, działacze społeczni, edukatorzy, artyści – tak z Polski i całego świata, jak i ci dobrze znani lokalnej społeczności, pochodzący z Sejneńszczyzny, rozmawiają o sprawach ważnych, aktualnych problemach nurtujących współczesnego człowieka. Pomysłodawczynią cyklu jest Bożena Szroeder, rozmowy prowadzi Krzysztof Czyżewski, miejscem spotkań jest Biała Synagoga w Sejnach – zwana sejneńską agorą – czyli przestrzeń idealna do wymiany poglądów, dzielenia się różnymi punktami widzenia, komentowania rzeczywistości z coraz to innej perspektywy. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty.
Do tej pory gośćmi Sejneńskich rozmów byli: Łona, Radek Liszewski, Mikołaj Trzaska, sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Henryk Usowicz, Robert Wojczulis, Maja Komorowska, Natalia Szroeder, sejneńskie nauczycielki: Barbara Kukolska, Jolanta Olsztyn, Hanna Tomal, lekkoatletka Maria Andrejczyk, Ludwika i Henryk Wujcowie, Krzysztof Zanussi.