Straszna wieść o śmierci Wodza Narodu rozeszła się po miasteczku lotem błyskawicy, okrywając kirem żałoby wszystkich, bez różnicy wyznania i narodowości. Smutnie zatrzepotały chorągwie narodowe okryte krepą i opuszczone do połowy masztów.
W dniu 15 maja mszę żałobną za spokój duszy ś. p. Marszałka Józefa Piłsudskiego odprawił ksiądz proboszcz tutejszej parafii.
Wielką manifestacją żałobną całego miasta i okolicy był dzień pogrzebu, w którym drogie zwłoki kochanego Komendanta spoczęły na zawsze w Krakowie na Wawelu, obok naszych królów.
Dzień ten był wolny od zajęć służbowych. O godzinie 9 odbyło się nabożeństwo żałobne w synagodze. O godzinie 11 uroczysta msza żałobna w kościele parafialnym, celebrowana przez księdza dyrektora Pardo Stanisława, przy udziale wojska, szkół miejscowych i okolicznych, organizacyi i społeczeństwa. Kościół był wypełniony po brzegi. Katafalk, przepięknie udekorowany. Wśród kwiatów i wieńców spoczywał portret Marszałka, okryty kirem.
Wartę honorową z obu stron katafalku, jako pierwsza zmiana zaciągnęli oficerowie batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza «Sejny», drugą — podoficerowie, trzecią — strzelcy. Po nabożeństwie wygłosił ksiądz profesor Cybulski bardzo podniosłe kazanie, nacechowane wielką miłością Ojczyzny i Zmarłego Wodza. W kościele rozległ się żałosny szloch-ocierano cisnące się do oczu łzy.
Potem uformował się żałobny pochód, złożony z oddziałów wojska, Przysposobienia Wojskowego, Związku Rezerwistów, Polskiej Organizacji Wojskowej, Związku Harcerstwa Polskiego, straży pożarnej, szkół, organizacyj żydowskich i tłumów ludności.
Pochód przedefilował przed portretem Pana Marszałka, ustawionym wśród żałobnej dekoracji-oddając w ten sposób ostatni, z głębi serc płynący, hołd Zmarłemu, poczem pochód udał się do Domu Ludowego imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie oddziały sprezentowały broń i nastąpiło uroczyste złożenie wieńców.
Wieczorem o godzinie 20-ej odbyła się uroczysta żałobna akademia.
Dział Korpusu Ochrony Pogranicza. Z życia Ochrony Pogranicza. Przebieg uroczystości żałobnych ku czci wskrzesiciela i budowniczego Polski ś. p. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach, „Wiarus”, Warszawa, 22 czerwca 1935, nr 25, s. 606