W trakcie trzydniowego pobyty uczestnicy skupieni na wywiadach prowadzonych z mieszkańcami pogranicza polsko-litewskiego gromadzili wspomnienia, nagrania dźwiękowe, fotografie, listy, a także dokumenty i inne świadectwa życia codziennego, poszukując lokalnych historii na pograniczach Europy.
Uczestnicy w Pograniczu odbyli spotkania na temat wielokulturowości regionu i działalności "Pogranicza", m.in. uczestniczyli w prezentacji projektu i filmu "Losy posłuchane. Białoruś” będącego zapisem podróży młodzieży z Teatru Sejneńskiego do wiosek polskich w okolice Lidy na Białorusi. Podczas trzech wypraw wakacyjnych w latach 1996-1998 młodzi odwiedzali kolejne wsie zamieszkane przez ludność polską. Wioski te po drugiej wojnie światowej znalazły się w granicach Związku Radzieckiego. Opowieści i wspomnienia przeżyć przedwojennych i powojennych stały się płaszczyzną spotkania młodych ludzi z Polski ze świadkami historii i nawiązania zerwanego przez tragiczne wydarzenia dialogu międzypokoleniowego.
Uczestnicy
1. Jan Charvat (Czechy)
2. Ugne Makauskaite (Lithuania)
3. Antonia Foldes (UK)
4. Kacper Awzan (Polska)
5. Maria Piekarska (Polska)
6. Katarzyna Choroszucha (Polska)
Projekt In Between?, organizowany był przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność, studenci oprócz Sejn i Krasnogrudy w Polsce odwiedzili także Wilno, Keturiasdešimt Totorių, Trakai i Panierai na Litwie.
Europejska Sieć Pamięć i Solidarność (ESPS) jest międzynarodowym przedsięwzięciem, które ma na celu badanie, dokumentowanie oraz upowszechnianie wiedzy na temat historii Europy XX wieku i sposobów jej upamiętniania ze szczególnym uwzględnieniem okresu dyktatur, wojen i społecznego sprzeciwu wobec zniewolenia.