German Goldenshteyn - klarnecista, wykonawca tradycyjnej muzyki żydowskiej. Od 1997 roku mieszka w Nowym Jorku, dokąd wyemigrował z Mohylewa Podolskiego, leżącego na pograniczu ukraińsko-mołdawskim. W latach 1950-1990 wraz z innymi miejscowymi żydowskimi, mołdawskimi, ukraińskimi i romskimi muzykami wykonywał bogaty repertuar tańców i melodii, charakterystycznych dla żydowskich, a także nieżydowskich zwyczajów po obu stronach Dniestru.
Michael Alpert - pionier ruchu Klezmer Revival i jeden z najbardziej oryginalnych śpiewaków, twórca pieśni i poezji jidysz, gra na skrzypcach, gitarze i perkusji. Członek grupy The Brave Old World, w której obecnym składzie występują: Michael Alpert, Alan Bern, Stuart Brotman, Kurt Bjorling. Koncertował z Itzhakiem Perlmanem. Gra też z Kapelye, z Davidem Krakauerem i Krakauer Trio oraz z innymi grupami klezmerskimi. Jako pracownik nowojorskiego YIVO Institute for Yewish Research prowadził badania nad żydowską muzyką i tańcem w Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Współorganizował z Buffalo on the Roof, instytutem kultury i sztuki jidysz badającym powiązania między żydowskimi i nieżydowskimi tradycjami ludowymi Europy Wschodniej. Uczył tradycyjnego śpiewu i tańca w ramach Uriel Weinreich Summer Program in Yiddish Language, Literature and Culture na Uniwersytecie Columbia oraz wykładał w Oxford Center for Yiddish Studies, KlezKamp oraz w ramach Bałkańskiego Warsztatu Muzyki i Tańca w East European Folklife Center. Od 1991 roku współtworzy Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.
David Krakauer - absolwent słynnej szkoły Juilliarda i paryskiego konserwatorium. Jest wirtuozem klarnetu i niestrudzonym propagatorem muzyki żydowskiej, jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nowego nurtu klezmerskiego. W jego kompozycjach elementy
muzyki klasycznej mieszają się ze stylem Żydów Europy Środkowowschodniej, rockiem, jazzem i hip-hopem. Grał z takimi zespołami, jak: Tokyo String Quartet, Eroica Trio, Kronos Quartet, Lark Quartet, Mendelssohn String Quintet i Empire Brass Quintet. Jest współzałożycielem The Klezmatics - jednego z pionierskich zespołów muzyki klezmerskiej. Występował m.in. z takimi fomacjami, jak: The Kronos Quartet i Berlin Radio Orchestra. Współpracował z Johnem Cage`em, Johnem Zornem i Uri Cainem. Koncertuje z grupą Dave Krakauers Klezmer Madness! jako jej lider, z niezwykłą wirtuozerią i świeżością łącząc elementy muzyki klezmerskiej z własnymi oryginalnymi kompozycjami, w których istotne miejsce zajmuje improwizacja. Styl tej grupy to synteza rocka, funku i jazzu nowoczesnego. Wykładowca gry na klarnecie w Manhattan School of Music, Mannes College of Music i Queens College.
Paul Brody - trębacz, aranżer, kompozytor, lider grupy Sadawi. Występował z takimi formacjami, jak: Masada, The New Klezmer Trio, The Klezmer Conservatory Band i Naftule’s Dream. Jeden z czołowych przedstawicieli tzw. Radical Jewish Culture. Bierze aktywny udział w odrodzeniu muzyki żydowskiej – szczególnie żydowskiego jazzu. Studiował w San Francisco State University (1992), Boston University (1994) oraz w New England Conservatory of Music (1966). Koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie, w Afryce Południowej. Nagrał m.in. ze swoją grupą Paul Brody´s Sadawi uznaną płytę Kaballah Dream (Tzadik Records, prod. John Zorn). Mieszka w Berlinie.
Natalja Kasjanczyk - gra muzykę klasyczną i muzykę świata. Osobne miejsce zajmuje w jej dorobku muzyka klezmerska, której uczyła się od Efima Czernyja z Kiszyniowa (Mołdawia), Michaela Alperta i Merlina Sheperda (Wielka Brytania). Uczestniczy w klezmerskich projektach: "Podoler klezmorim" w Winnicy (lider, aranżacja), Duet Natalia Kasyanchik & Alina Lerman, "Klezmer domra z pianistą Andriejem Tsvetkovskim. Wykłada w Winnicy na Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym na wydziale muzyczno pedagogicznym, muzyk w Winnickiej Filharmonii Okręgowej. W 2003 roku laureatka Międzynarodowego Konkursu im. Leonida Solntsa w Kazaniu (Rosja).