"Klasa Dziedzictwa Kulturowego" uczestniczyła w cyklu spotkań o wielokulturowej Bośni, w uzupełniających zajęciach o kulturze żydowskiej – "Żydzi sefardyjscy w wielokulturowej Bośni", a także w nowym cyklu zajęć o kulturze żydowskiej w Polsce – odbyła się projekcja filmu W nie bardzo dobrym mieście, młodzież rozmawiała o postawie społeczności lokalnych wobec okruchów żydowskiej kultury materialnej – "Zapomnieć czy ocalić od zapomnienia?", odwiedzała również najstarszych mieszkańców Sejn i rozmawiała z nimi na temat obecności Żydów w Sejnach.
W pracowni tkackiej kontynuowano pracę na dużych formatach inspirowaną sztuką ludową, zajmowano się gobelinami w kolorze tkanymi ściegiem płóciennym, przygotowywano projekty do tkaniny w skali 1:1, zajmowano się gobelinami inspirowanymi "naiwnym" malarstwem ludowym.
W Wydawnictwie "Pogranicze" ukazała się książka Aleksandra Jackowskiego Na skróty w serii "Biblioteka Krasnogrudy".
W Białej Synagodze zorganizowano wystawę plakatów Sarajewo stolicą kulturalną Europy; eksponowano sztukę ludową w Galerii Biała Synagoga i w Księgarence.
Wyjazdy i rekonesanse:
– wyjazd Urszuli Wasilewskiej do Warszawy, uczestnictwo w promocji książki Aleksandra Jackowskiego Sztuka zwana naiwną oraz wstęp do promocji książki Na skróty;
– wyjazd Bożeny Szroeder i Krzysztofa Czyżewskiego do Olecka na seminarium "Przypisani północy";
– wyjazd Bożeny Szroeder i Krzysztofa Czyżewskiego do Niemiec na międzynarodowe spotkanie "Grenzkulturen".