Księga została poddana pracom konserwatorskim, zabezpieczona i odpowiednio przechowywana może służyć przez wiele lat i udostępniać użytkownikom.
Kolekcja udostępniona jest nieodpłatnie w Cyfrowej Bibliotece Pogranicza. Działania realizowane były dzięki środkom Narodowego Instytutu Audiowizualnego z programu Dziedzictwo Cyfrowe.
Wszystkie zdigitalizowane kolekcje Pogranicza udostępniane są nieodpłatnie szerokiemu gronu odbiorców w Cyfrowej Bibliotece Pogranicza zarządzanej poprzez system dLibra i dostępnej na stronie internetowej Archipelag Pogranicza. Cyfrowa Biblioteka Pogranicza należy do konsorcjum Podlaskich Bibliotek Cyfrowych oraz Biblioteki Europejskiej - Europeana w której udostępniają swoje zbiory organizacje kulturalne z całej Unii Europejskiej.
Prace techniczne i merytoryczne nad opracowywaniem i digitalizacją kolekcji Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza prowadzone są w pracowni digitalizacyjnej, która znajduje się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Pracownia stanowi także zaplecze do bezpiecznego i długoterminowego przechowywania zbiorów w formie cyfrowej.