W spotkaniu udział wzięli także Marta Skowrońska i Filip Schmidt - adiunkci w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu. Po spotkaniu obejrzeć było można część efektów pracy młodych twórców Pogranicza - Filmową Kolekcję Bajek.
Filip Schmidt, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu, zajmuje się badaniami praktyk mieszkaniowych i form związków intymnych, życia codziennego i relacji człowieka z materialnością, a także edukacji i animacji kulturalnej. Mieszka na Jeżycach.
Marta Skowrońska, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM. Autorka prac na temat mieszkania i kultury materialnej (m. in. „Komfort, czyli co oznacza mieszkać dobrze”, „Własnoręczne tworzenie mieszkania. Mieszkańcy, architekci a władza nad domową przestrzenią”, „Zamieszkanie a komfort. Co oznacza czuć się u siebie i jak to badać”), książki „Drugie życie przedmiotów. Second hand jako zjawisko społeczne” a także rozprawy doktorskiej poświeconej relacji między zamieszkiwaniem i komfortem. Interesuje się życiem codziennym, zwłaszcza w kontekście zamieszkiwania, i kulturą materialną. Mieszka na Jeżycach.
Wydarzenie w ramach projektu "1 na 1 Mistrz i Uczeń " Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę"
1 na 1 Mistrz i Uczeń - program Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.