Forum towarzyszyło odbywającej się w Sarajewie międzynarodowej konferencji PEN-Klubu pt. "Literatura i kultura dla pokoju. Destrukcja. Rekonstrukcja. Konstrukcja".
W dniu 28 października w obecności Edhema Bicackica, premiera Federacji Bośni i Hercegowiny, oraz Muhidina Hamamdzica, burmistrza Sarajewa, miało miejsce otwarcie wystawy wydawnictw Instytutu Literackiego w Paryżu oraz wystawy fotografii Piotra Wójcika pt. "Ludzie paryskiej 'Kultury'".
Wykład o dorobku Jerzego Giedroycia i 'Kultury' wygłosił Krzysztof Czyżewski.
W dniach 29-30 października odbyły się w ramach Forum dwa okrągłe stoły z udziałem współpracowników "Kultury": Bohdana Osadczuka, Jerzego Pomianowskiego, Juozasa Tumelisa i Krzysztofa Czyżewskiego.
W spotkaniu w Mostarze zorganizowanym w siedzibie Radia 88 przez Tanyę Miletić-Orucevi i Huso Orucevicia uczestniczyli Muzułmanie i Chorwaci mieszkający po obu stronach zburzonego Starego Mostu oraz goście z innych regionów byłej Jugosławii: m.in. Slobodan Snajder z Chorwacji, Sinan Gudzević z Sandżaku i Laszlo Vegel z Wojwodiny.
W spotkaniu w Sarajewie zorganizowanym w siedzibie Media Center, obok gości biorących udział w spotkaniu w Mostarze, udział wzięli pisarze, naukowcy, politycy i dziennikarze z Bośni i Hercegoviny, m.in. Cedomir Kisić, Marina Trumić, Ivan Lovrenović, Zdravko Grebo, Boro Kontić, Hanifa Kapidzić-Osmanagić, Izet Sarajlić.
Forum zakończone zostało - na zaproszenie konsula RP, pani Doroty Stępień - wspólną dyskusją i kolacją w siedzibie konsulatu polskiego w Sarajewie.
28-30 października 2000 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury
16 grudnia 2010 10:49
W Mostarze i Sarajewie w Bośni i Hercegowinie odbywało się Środkowoeuropejskie Forum Kultury. Zorganizowała je Fundacja Pogranicze przy współpracy PEN-Klubu Bośni i Hercegowiny oraz Soros Media Center w Sarajewie i Radia 88 w Mostarze. Temat spotkania brzmiał: "Paryska 'Kultura' i wypracowana przez nią wizja stosunków Polski z najbliższymi sąsiadami wobec sytuacji w byłej Jugosławii".