W dn. 21-26 sierpnia w Telavi (region Kachetia we wschodniej Gruzji) Pogranicze - w partnerskiej współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń z Warszawy, Południowokaukaskim Instytutem Bezpieczeństwa Regionalnego w Tbilisi, gminą Podegrodzie oraz polskim MSZ - realizowało projekt pt. Budowanie partnerstw lokalnych w przygranicznych regionach Gruzji".
O praktyce poznawania i doskonalenia rzemiosła budowania mostów oraz roli kultury w rozwoju regionalnym warsztaty prowadzili Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy. Zajęcia prowadzili także Elżbieta i Zbigniew Czwartoszowie z Uniwersytetu Warszawskiego (Jak radzić sobie z konfliktem lokalnym), Aleksandra Czyżewska, ekspert międzynarodowy ds. rewitalizacji miast i regionów z Sopotu (Planowanie rozwoju regionalnego a partnerstwa lokalne), Aleksander Rusiecki i Olga Dorohina z PIBR Tbilisi (Partnerstwo regionalne w Gruzji), Stanisław Alwasiak, ekspert ds. rozwoju regionalnego i fund raisingu (żrodla finansowania projektow rozwojowych na przykladzie pomocy bilateralnej, UE i innych donorów), Stanisław Łatka, wójt gminy Podgrodzie (Doświadczenia polskiego samorządu lokalnego) oraz Ramaz Uruszadze, szef Departamentu Zdrowia Publicznego w Tbilisi (Doświadczenia gruzińskiej transformacji). Nad organizacją całości czuwał Witek Hebanowski z Fundacji Inna Przestrzeń z Warszawy.
W spotkaniu uczestniczyło trzydziestu działaczy samorządowych i liderów organizacji pozarządowych z różnych regionów Gruzji ( Kartlia Wewnętrzna, Dolna Kartlia, Kachetia, Dżawachetia, Meschetia, Adżaria, Imeretia, Megrelia, Swanetia, Osetia Pd., Chewsuretia, Tuszetia).
Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy odwiedzili także inne regiony pogranicza w Gruzji, gdzie działają wychowankowie Szkoły Pogranicza oraz organizacje partnerskie Pogranicza - m.in. Dom Kaukaski, Caucasus Foundation i Centrum Muzyczne w Tbilisi, wioski i organizacje czeczeńskie w Wąwozie Pankiskim, pogranicze gruzińsko-azerskie w okolicach Bolnisi w regionie Dolnej (Kvemo) Kartli oraz Villę Sztuki w Garikula k. Akhalkalaki na pograniczu gruzińsko-ormiańskim.