Następne lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie, gdzie nie występowałby zespół OLD TIMERS. W 1975 roku zespół zdobył Złotą Płytę Polskich Nagrań za album „Old Timers with Sandy Brown”. W roku 1980 muzycy odbyli wielomiesięczne tournée po krajach byłego ZSRR pod nazwą „Gwiazdy jazzu” oraz uczestniczyli w festiwalu „Jazz Yatra” w Bombaju i Kalkucie. Prezentowany niezmiennie wysoki poziom artystyczny zaowocował wspólnymi występami i nagraniami płytowymi z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, wśród których byli: Sandy Brown, Beryl Bryden, Buck Clayton, Wild Bill Davison, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nikolas, Benny Waters i inni.
Poza koncertami scenicznymi należy też wspomnieć o muzyce nagranej przez zespół do takich filmów, jak: „Był jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”, a także do spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim Teatrze Ateneum oraz licznych programów telewizyjnych. Każdy koncert zespołu jest do chwili obecnej ogromnym sukcesem, czego dowodem były w roku 2005 występy na festiwalach jazzowych w Dreźnie (Niemcy), Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) czy w Salgotarian (Węgry). W ponad czterdziestoletniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy. W kwietniu 2006 zespół nagrał płytę „Swing thad music”, która została dołączona do listopadowego wydania czasopisma „Jazz Forum”. Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” „Old Timers” został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju.
Zespół wystąpił w składzie: Zbigniew Konopczyński – puzon, Jerzy Galiński – klarnet, Jerzy Kuszakiewicz – trąbka, Paweł Tartanus – banjo/vocal, Janusz Kozłowski – kontrabas, Bogdan Kulig – perkusja.